Аутизм - це вроджений розлад розвитку, який залишається з людиною на все життя. Людям з аутизмом складно висловлювати свої емоції так само, як іншим, і вони можуть зазнавати труднощів у соціалізації. За даними організації Autism Ukraine, з аутизмом народжується приблизно кожна сота дитина в світі.
Міф №1: аутизм - це хвороба
Найпопулярніший стереотип, який пов'язаний з браком інформації про аутизм. Аутизм - не хвороба, а неврологічний розлад.Більш коректне формулювання: розлади аутистичного спектра. І ці розлади піддаються корекції, якщо вчасно звернутися до фахівців.
Міф №2: аутизм заразний
Аутизм звичайно ж не заразний і не передається у спадок: у здорових батьків може народитися дитина з розладами аутистичного спектра.
Міф №3: у всьому винні батьки
Насправді ж, аутизм - це зовсім не про питання виховання або догляду. Діти можуть бути такими незалежно від того, в якій сім'ї вони народилися або виросли.
Міф №4: люди з аутизмом небезпечні для суспільства
Люди з аутизмом дійсно можуть виявляти агресію частіше, ніж інші. Але це не пов'язано з тим, що вони хочуть комусь нашкодити. Можливо, таким чином вони просто демонструють свої емоції: наприклад, зляться, що оточуючі погано їх розуміють.
Міф №5: у людей з аутизмом - порушення розумових здібностей
Дитина з аутизмом дійсно поводиться не так як всі, реагує на звичні життєві обставини по-іншому. Але якщо вона не відгукується на ім'я або не реагує, коли її кличуть батьки - це зовсім не означає, що вона їх не чує або не розуміє.
Міф №6: люди з аутизмом не можуть адаптуватися до життя в соціумі
Можуть, якщо, звичайно, в дитинстві батьки не поставлять на них хрест, приділятимуть дітям належну увагу і знайдуть правильний підхід.
Міф №7: всі аутисти - генії
Люди з аутизмом дійсно можуть бути дуже талановитими, але не більше ніж всі інші. Хтось знаходить себе у творчості: пише картини чи творить музику, хтось грає в театрі або знімається в кіно.
Міф №8: аутизм можна вилікувати
Аутизм - не хвороба. А значить, і повністю вилікуватися від нього теж не можна. У світі не існує універсальних ліків, які допомогли б людям з аутизмом позбутися цієї особливості повністю.
https://nv.ua/ukr/ukraine/events/ce-ne-hvoroba-8-mifiv-pro-lyudey-z-autizmom-50014286.html
вівторок, 24 березня 2020 р.
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Як зрозуміти аутизм? В Україні з’явилася відеоабетка, яка допоможе розібратися))
Серію з дев’яти коротких відеороликів про те, як зрозуміти аутизм та сприймати людей з розладами аутистичного спектра (РАС) презентує гр...
-
НАТАЛЯ ВАЛЕНТИНІВНА - ВИХОВАТЕЛЬ ІНКЛЮЗИВНОЇ ГРУПИ; ВАЛЕНТИНА ПАНТЕЛІЇВНА - ВИХОВАТЕЛЬ ІНКЛЮЗИВНОЇ ГРУПИ; СВІТЛАНА АНДРІ...
-
3 грудня – Міжнародний день людей з особливими потребами. Мета, заради якої цей день був проголошений, – це дотримання прав людини і участ...
-
Іноді люди з аутизмом відчувають нервовий зрив. Через стрес вони закриваються в собі або, ще складніше – стають роздратовані. Що робити, я...
Немає коментарів:
Дописати коментар