четвер, 28 жовтня 2021 р.

Я ХОЧУ...

                                                         

🍂Жовтень - місяць розповсюдження інформації про Альтернативну і додаткову комунікацію (АДК).
‼️АДК - це всі способи комунікації (жести, графічні символи, технічні засоби і т.д.), що доповнюють або замінюють вербальне мовлення людям, яким складно використовувати вербальне мовлення для спілкування.
АДК - це не про обмеження, це, навпаки, про додаткові можливості.
🤩💪В ранньому втручанні маємо вже багато історій успіху у використанні АДК в щоденному житті дітей та сімей.
Якщо дитина не використовує слова для спілкування - це зовсім не означає, що вона не спілкується. Часто дитина використовує різноманітні сигнали (жести, звуки, предмети), для того, щоб повідомити щось батькам, проте ті можуть не розуміти, що це означає.

Альтернативна і додаткова комунікація може мати різні форми: мовлення, погляд, текстові повідомлення, жести, вираз обличчя, дотик, жестова мова, піктограми, малюнки, додатки з символами та пристрої для генерації мовлення тощо. АДК є важливою насамперед для людей з мовленнєвими розладами при таких особливостях розвитку, як аутизм, інтелектуальна недостатність, порушення розвитку мовлення та інші стани, а також у разі втрати набутого мовлення внаслідок інсультів, травм тощо.

АДК можуть користуватись і діти, і дорослі. Деякі особи послуговуються АДК тимчасово, впродовж якогось періоду. Інші — протягом усього життя. Кожна людина може використовувати ті засоби комунікації, які є зручними для неї, комбінувати та поєднувати різні засоби та форми спілкування (міміку, жести, піктограми, слова).




Немає коментарів:

Дописати коментар

Як зрозуміти аутизм? В Україні з’явилася відеоабетка, яка допоможе розібратися))

  Серію з дев’яти коротких відеороликів про те, як зрозуміти аутизм та сприймати людей з розладами аутистичного спектра (РАС)  презентує  гр...